دیستون Dysport پودر لئوفیلیزه توکسین بوتولینیوم نوع A  است که بعد از بوتاکس مصپورت ، دومین فرآورده و مارک ایرانی می باشد که به وسیله ی ایمن واکسن تهیه و به بازار عرضه شده است.

بوتاکس دیستون صرفاً به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از تزریق دیستون این ماده سریعاً جذب ماهیچه های ناحیه تحت درمان شده و با از کار انداختن موقتی حرکت عضلات و جلوگیری از انقباض آن ها سبب محو کردن و برطرف کردن چین و چروک ها و خطوط پوستی و جوان سازی صورت می شود.

بوتاکس - بوتاکس دیستون - بوتاکس dyston

بوتاکس – بوتاکس دیستون – بوتاکس dyston

به دلیل محدودیت ورود محصولات معتبر ، استاندارد و باکیفیت و عارضه های مختلفی که از استفاده بعضی از داروهای چینی و غیر اصل در طی سال های اخیر به وجود آمده ، ساخت این دارو سبب خرسندی و استقبال استفاده کنندگان از این نوع محصولات تزریقی گردیده است.

مشخصات دیستون

دیستون فرآورده تزریقی است که توسط کمپانی ایمن واکسن در داخل کشور تولید می شود که در قالب ویال های 300 و 500 واحدی تهیه و عرضه می گردد. کمپانی تولیدی دیستون مدعی است که این محصول براساس استاندردهای بین المللی EP و USP ساخته شده و تاییدیه وزارت بهداشت و استانداردهای GMP را هم دارد. این دارو حاوی یک ویال توکسین و یک حلال رقیق کننده نرمال سالین 5 سی سی می باشد که بعد از ترکیب شدن به یک مایع روان ، یکنواخت و شفاف در می آید.

ترکیبات تشکیل دهنده و احتمال حساسیت دیستون

این محصول حاوی سم کلستریدیوم بوتولینیوم نوع A و همچنین هماگلوتینین و مواد نگه دارنده حاوی آلبومین انسانی و لاکتوز می باشد. از این رو افرادی که به شیر آلرژی دارند توصیه می شود از تزریق این بوتاکس خودداری کنند.

همه ی آزمایش های کلینیکی این بوتاکس در مرکز پوست و جذام کشور صورت گرفته و ماهیت و سلامتی آزمایش ها و اثربخشی محصول مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و پزشکی ایران قرار گرفته است. همچنین این محصول گواهی و تاییدیه لازم را در زمینه زیبایی و پوست ، برطرف کردن اسپاسم عضلات و میگرن مزمن را هم برخوردار است.

تاثیرات و ماندگاری دیستون

تاثیرات و مدت زمان ماندگاری دارو به عمق چین و چروک ها ، نوع پوست ، ناحیه درمان ، دوز تزریقی و بدن بیمار وابسته است. ولی مطابق عادت پس از تقریباً 3 الی 10 روز اثرگذاری دیستون قابل رویت خواهد بود و این تاثیرات تا 2 الی 6 ماه دوام و ماندگاری خواهد داشت.

شرایط نگهداری دیستون

فرآورده پیش از ترکیب شدن باید در دمای 2 الی 8 درجه سانتیگراد نگهداری و تا اتمام تاریخ انقضای ثبت شده بر روی جلد دارو بدون مشکل بوده و بعد از ترکیب شدن مایع جهت تزریق و استفاده تا 8 ساعت بلامانع  می باشد.

بوتاکس دیستون مانند مصپورت یک محصول تولیدی شرکت های داروسازی ایرانی می باشد.