بوتاکس - بوتاکس مصپورت - masport botox
بوتاکس - بوتاکس دیستون - بوتاکس dyston

بوتاکس BOTOX

تزریق بوتاکس روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چروک های صورت است؛ که در ۱۵ سال اخیر به شدت پر طرفدار شده است. بوتاکس نوعی سم است که به فلج شدن عضلات صورت کمک می‌کند تا در زمان استفاده از ماهیچه های صورت انقباضی صورت نگیرد. سم استفاده شده در سم بوتولونیوم نام دارد کاربردهای بوتاکس را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد زیبایی و درمانی

کاربرد بوتاکس در زیبایی

پیشانی: ساده ترین راه برای از بین بردن و جلوگیری از ایجاد چین و چروک ها در پیشانی تزریق بوتاکس است. ایجاد چروک های پیشانی عوامل متعددی دارد همچون بالا رفتن سن و یا حرکت بیش از اندازه صورت در حین صحبت کردن.

بالا بردن ابروها: با تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی ابروها به صورت ناخوآگاه به سمت بالا کشیده می شوند. که با توجه به محل تزریق و میزان تزریق این کشیدگی و بالا رفتگی متغییر است؛ با گذشت زمان این حالت از بین می رود و ابروها به حات عادی باز میگردند.

تزریق اطراف چشم: با افزایش سن چروک های اطراف چشم پدید می آیند. تعدادی از این چروک ها به دلیل نوع خنده و جمع شدگی اطراف چشم به وجود می آیند.

چین و چروک گردن: گردن به دلیل خاصیت نرمی و لطافتی که دارد با بالا رفتن سن و از دست دادن کلاژن زودتر دچار افتادگی و پیری می شود. عضله ی موجود در گردن ماهیچه ی پر تحرکی است باعث به وجود آمدن بیشتر چروک ها می شود.

بوتاکس - بوتاکس مصپورت - masport botox

masport botox

 کاربردهای درمانی بوتاکس

بوتاکس به غیر از روش های زیبایی و از بین بردن چروک ها کاربرد های درمانی هم دارد؛ این کابرد ها عبارتند از کمک به درمان میگرن، کمک به درمان پروستات، لوچی چشم، اسپاسم ماهیچه های گردن، انقباض و تیک گردن، پرش پلک و کمک به کم شدن درد مفاصل.

زیربغل: این روش درمانی بی خطر برای جلوگیری از تعریق زیر بغل است. که با تحت الشعاع قرار دادن سیگنال های عصبی باعث کاهش تعریق می شود. این عمل باعث می شود که سیگنال‌های تحریک‌کننده عصبی که باعث تعریق شدید می‌شوند مسدود شود.

کف دست: تعریق کف دست مربوط به رشته های عصبی بدن است. این روش را به عنوان روشی دائمی برای جلوگیری از تعریق کف دست محسوب می شود.

بوتاکس - بوتاکس دیستون - بوتاکس dyston

بوتاکس – بوتاکس دیستون – بوتاکس dyston

ماندگاری اثرات بوتاکس

ماندگاری بوتاکس به منظور جوانسازی بین ۴ تا ۶ ماه است از عواملی که می‌توان برای ماندگاری بوتاکس نام برد. محل تحت تزریق و میزان بوتاکس تزریق شده است عواملی چون سن، عمق چین و چروک هم بر ماندگاری بوتاکس تاثیرمی گذارد.

بر اثر فلج شدن عضلات در فواصل ۴ تا ۶ ماه بهتر است این مدت تزریق مجددی صورت نگیرد. زمانی که از عضله ای به مدت طولانی استفاده نشود به مرور عضله تحلیل رفته و باعث کوچک شدن آن می‌شود؛ در نتیجه به مرور زمان استفاده از این دارو را می توان کم کرد.

تاثیر بوتاکس بعد از ۳ تا ۷ روز کاملاً قابل مشاهده است این دارو بیشتر در نواحی پیشانی استفاده می‌شود. و گاهی هم در نواحی های خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم استفاده می شود. چین و چروک صورت به دلیل حرکت زیاد ماهیچه ها و عضلات صورت به وجود می‌آید بوتاکس با کم کردن حرکت عضلات باعث جلوگیری از چروک های روی صورت می‌شود.

زمانی که تاثیر بوتاکس از بین می‌رود و شما دوره تزریق را تکرار نکنید چین و چروک‌ها از قبل بیشتر نمی شوند. چون روند کاهشی این دارو بسیار آرام بوده استفاده از بوتاکس محدودیت سنی و جنسی ندارد آقایان و بانوان هر دو می توانند از این دارو استفاده کنند و بهتر است سنین بالای 20 سال استفاده کنند.

عارضه هایی که شاید پس از انجام این روند ایجاد می شود، عبارتست از ورم پوست ، کوفتگی صورت از جمله اینها است. در نظر داشته باشید که عوارض بوتاکس موقتی هستند و پس از تزریق سم بوتولونیوم نکاتی مورد توجه است همچون استفاده از یخ بر روی موضوع مورد تزریق، دراز نکشیدن روی زمین، عدم ماساژ محل تزریق، انقباض ارادی ماهیچه ها و عضلات مورد تزریق، آب نزدن محل تزرق و آرایش نکردن.

انواع مختلفی از بوتاکس های ایرانی مصپورت ، دیسپورت که پر مصرف ترین آن ها مصپورت و دیسپورت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.