انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

روی هم رفته چهار دسته تکنولوژی در زمینه ی لیزر موهای زائد وجود دارد که هر یک از کاربردهای ویژه خود برخوردار است.نخستین تکنولوژی به عنوان آی پی ال است.این تکنولوژی در حقیقت لیزر به شمار نمی رود و فقط اشعه ی نوری می باشد. از تکنولوژی IPL  اغلب در سیستم های لیزری شخصی خانگی ، ماساژورها و مراکز زیبایی به کار گرفته می شود. تکنولوژی منسوخ شده ای به اسم لیزر روبی نیز در گذشته وجود داشت که پیشرو دیگر گونه های تکنولوژی لیزر موهای زائد به شمار می رود ولی در حال حاضر دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندریت

از شناخته شده ترین ابزار لیزر حذف موهای زائد به کار گرفته شده در مراکز زیبایی پوست و‌مو و لیزر موهای زائد ، تکنولوژی لیزر الکساندریت را می توان نام برد. الکساندریت از طول موج ۷۵۵ نانومتر برخوردار است. از این رو یگ گزینه ی ایده ال برای افراد با پوست سفید و روشن است و متقاضیانی که دارای پوست تیره و موهای قطور و درشت هستند پاسخ دهی رضایت بخش و مطلوبی را از الکساندریت دریافت نخواهند کرد. به تازگی دستگاه های نوین و پیشرفته ای از الکساندریت طراحی شده اند که قادرند همه ی انواع پوستی را تحت درمان خود بگیرند و در این زمینه ارتقای چشمگیر و منحصربفردی یافته اند. با این وجود ، همه ی سیستم های الکساندریت  از طول موج یکسان ۷۵۵ نانومتر بهره مندند.

 کمپانی های بسیاری دستگاه الکساندریت را به بازار عرضه کرده اند ولی از معروف ترین و پرطرفدارترین آن ها دستگاه کندلا جنتل پرو نام دارد. این کمپانی آمریکایی با پیشینه طولانی طراحی و ساخت دستگاه لیزر و لوازم پزشکی یکی از بهترین و معتبرترین تهیه کنندگان دستگاه لیزر حذف موهای زائد شناخته شده است‌.

دستگاه لیزر موهای زائد دایود

لیزر دایود پس از دستگاه الکساندریت یکی از بهترین و نوین ترین دستگاه های موجود در بازار می باشد. این دستگاه با دارا بودن طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر شدت رسوخ بیشتری نیز در فولیکول مو داشته که باعث مراقبت از پوست در مقابل پرتوهای لیزر و در نهایت حذف موهای زائد با ریسک و عارضه کمتر می شود. ولی می بایست به این نکته توجه کرد که این مشخصه ، لیزر دایود را جهت استفاده پوست های تیره بدون عارضه و ریسک نمی سازد و جهت به کار گیری پوست های گروه شش (خیلی تیره و سیاه) پیشنهاد نمی گردد و جهت استفاده پوست های گروه یک تا پنج اثرات کم عارضه ای را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به مشاهدات کلینیکی بعد از ۱۸ ماه تقریباً با افت ۷۰ درصدی رشد موها رو بع رو خواهید شد. امتیاز عمده لیزر دایود  در حذف موهای زائد پوست های تیره با موهای قطور و درشت خلاصه می شود. به صورت علمی به اثبات رسیده که لیزر دایود منحصر به فناوری می باشد که با یک سیستم قادر است به صورت موثر موهای زائد انواع پوستی گوناگون را حذف و از بین ببرد. دایود با برخورداری از طول موج درازتر ریسک و عارضه ی پیش بینی شده صدمات پوستی را کم می کند. همچنین طول درمات و جلسات درمانی کمتر و دوره ی نقاهت زودتری را به همراه دارد.

 از محبوب ترین دستگاه های لیزر دایود می توان دیود وکتوز را نام برد که به وسیله کمپانی ساینوشور کشور آمریکا طراحی و تهیه و روانه ی بازار شده است. از نظر سرعت ، این دستگاه یکی از عالی ترین سیستم های لیزری موهای زائد به حساب می آید و درد و‌ناراحتی متاثر از این لیزر در مقایسه با سایر مدل های دستگاه لیزر خیلی ناچیز و کمتر می باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد ان دی یاگ

دستگاه ان دی یاگ با برخورداری از طول موج ۱۰۶۴ نانومتر به طور تخصصی جهت استفاده پوست های تیره و برنزه ساخته و عرضه گردیده است و تقریباً همه ی انواع دسته های پوستی یک تا شش را در بر می گیرد. البته تابحال مشاهدات کلینیکی صورت گرفته تایید نکرده که لیزر ان دی یاگ روی موهای روشن اثربخش هست یا نه. از ویژگی های منفی این لیزر می توان به ایجاد عارضه ی زخم و سوختگی در همه ی انواع پوستی اشاره کرد.  با این وجود از مزیت های این دستگاه ، خاصیت تغییر شدت رسوخ به درجه پایین تر می باشد ، بدین صورت که تا ۵۰۰ نانومتر هم قادر است از میزان آن کاسته شود‌.

یکی از شناخته شده ترین دستگاه لیزر موجود ان دی یاگ ، دستگاه لیزر دکا می باشد. این دستگاه به وسیله ی یک کمپانی معتبر آمریکایی با قدمت بیشتر از ۳۰ سال ساخته و به بازار عرضه شده است. دستگاه لیزر ان دی یاگ  دارای تکنولوژی لیزر الکساندریت و ان دی یاگ با هم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.