دستگاه کیوسوئیچ

دستگاه کیوسوئیچ یکی از ابزارهای تخصصی لیزری به منظور از بین بردن و محو لکه های پوستی ، مشکلات پیگمانته ، تاتو و خالکوبی صورت و بدن با تاثیرات موثر و سریع و کم عارضه و بدون خطر جدی می باشد.

دستگاه کیوسوئیچ جهت استفاده متقاضیانی ایده آل می باشد که صرفاً چندین خال و لکه و تاتوی رنگی ، گسترده و یا اندک ، سوا و مجزت از یکدیگر دارند و قصد دارند آن ها را از بین ببرند. متخصصان اعلام و تصریح کرده اند در صورتی که مقصود از درمان حذف و محو تنها تعدادی  لکه ی رنگی باشد ، رضایت بخش ترین و مطلوب ترین تکنیک و گزینه لیزر دستگاه کیوسوئیچ می باشد. ولی در صورتی که قسمت های لکه و تاتو وسیع و متفرق باشد توصیه می گردد از سایر شیوه های لیزری نظیر لیزر فرکشنال و آی پی ال بهره گرفته شود .

شایان ذکر است که دستگاه کیوسوئیچ برای خانم ها در دوران حاملگی و یا افرادی که در طی چند ماه اخیر اکوتان استفاده نموده اند گزینه ی ایده آلی نیست. همچنین متقاضیانی که زمینه ی بروز تبخال ، تاول ، کلوئید و عفونت فعال دارند می بایست تا هنگام رفع این ضایعات و بهبود آن ها از استفاده از لیزر کیوسوئیچ خودداری نمایند.

دستگاه کیوسوئیچ عمدتاً جهت موارد زیر به کار گرفته می شود:

 • حذف و محو تتو و خالکوبی پوست
 • رفع لکه های پوستی و کک و مک
 • از بین بردن خال و لکه های موروثی
 • رفع مشکلات پیگمانته
 • محو لک های پیری و آفتاب سوختگی
 • درمان قارچ ناخن
 • رفع لکه های حاملگی

عملکرد دستگاه کیوسوئیچ چگونه است؟

لیزر کیوسوئیچ عالی ترین راهکار درمانی جهت حذف لکه های پوستی و‌محو تاتو و خالکوبی شناخته شده است و سازوکار آن تجزیه و قطعه قطعه نمودن رنگدانه های پوستی و جوهر خالکوبی به مدد فرکانس های قدرتمند نوری که در سریع ترین زمان ممکن به ناحیه تحت درمان تابانده می شوند است .سپس این رنگدانه ها و تکه های تجزیه شده و‌تکه شده و ریز رفته رفته به وسیله ی ماکروفاژها بلعیده شده و از راه دستگاه لنفاوی و قشر خارجی پوست به صورت طبیعی از بدن دفع شذه تا در پایان خالکوبی و تاتو نامریی و محو گردد.

دستگاه کیوسوئیچ به منظور به دست آمدن اثرات مطلوب و قابل قبول جهت حذف تاتو و خالکوبی ها چهار طول موج متفاوت را از خود منتشر می کند که با توجه به ذرات جوهر و رنگدانه های تاتو مناسب ترین آن ها توسط پزشک گزینش ومورد استفاده قرار می گیرد.

 • لیزر ان دی یاگ با طول موج ۵۳۲ نانومتر: مخصوص رنگ قرمز ، زرشکی ، نارنجی ، قهوه ای
 • لیزر ان دی یاگ با طول موج ۵۸۵ نانومتر: مخصوص طیف آبی
 • لیزر ان دی یاگ با طول موج ۶۵۰ نانومتر: مخصوص طیف سبز
 • لیزر ان دی یاگ با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر: مخصوص رنگ سیاه و تیره ، خاکستری ،آبی تیره ، سبز تیره

توصیه ها و مراقبت های بعد از لیزر کیوسوئیچ

پیش از استفاده از دستگاه هر نوع آلودگی و مواد آرایشی را پاک نموده و‌ناحیه تحت درمان را تمیز کنید.

به مدت ۲۴ ساع پس از انجام لیزر ، از شست و شو و دستکاری قسمت تحت درمان بپرهیزید.

به مدت چند روز پس از لیزر از هر نوع عملی که موجب تحریک سازی پوست نظیر استعمال داروهای پوستی ، لایه برداری پوست و … اجتناب نمایید.

تا چند روز از قرارگیری در برابر نور آفتاب دوری کنید.

از کرم ها و پمادهای توصیه شده ، مطابق دستورالعمل پزشک مصرف نمایید.

عوارض جانبی لیزر کیوسوئیچ

سوزش ، درد و‌ناراحتی که با وجود قابلیت سرد کنندگی دستگاه و مصرف مواد بی حس کننده به میزان چشمگیری کاسته می شود. قرمزی و‌تورم مختصر که اغلب ظرف چند روز از بین می رود. بروز مشکلات رنگدانه ای پوستی ، زخم و عفونت که در حالات اندک به وجود آمده و با انجام توصیه ها و مراقبت های پس از لیزر و تجویز دارو و پماد می توان به راحتی از بروز آن ممانعت به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.