پلاسما پن

ماده در حالت عادی به سه شکل عمومی جامد ، مایع و گاز پیدا می شود. اما گذشته از این ، پلاسما جت هم شکل چهارمی از حالت ماده بوده که در طبیعت گازی پر قدرت با حرارت زیاد است که به رغم حالت گاز ، حواله دهنده حرارتی مطلوبی بوده و در صورت تلاقی با سایر اجسام فوراً گرمای خود را انتقال و سرد خواهد شد.

پلاسما پن یا پلاسماتراپی یکی از راه حل ها و شیوه های درمانی اخیر باز جوانی ، احیاکننده و یکدست سازی و درخشندگی پوست صورت است. پلاسما شکل گاز تفکیک شده به یون و خیلی پر انرژی و قدرتمند و با درجه گرمای بالا می باشد که از یون ها و الکترون های ناکنش ور فراوانی تشکیل شده که به صورت مستقل در حال تکان و جنبش هستند.

پلاسما پن Plasma Pen چگونه کار میکند؟

جهت توصیف واضح تر درباره ی پلاسما پن ، همان گونه که مطلع می باشید ماده به 3 شکل جامد ، مایع و گاز در حالت معمول پیدا می شود. جامد با تحصیل گرما و انرژی به حالت مایع تغییر شکل می یابد و مایع نیز با بیشتر شدن میزان حرارت و انرژی به گاز تبدیل می گردد. پلاسما پن یک شکل گازی پرانرژی و توان دار با دمای زیاد می باشد. این شکل از ماده از گرما و قدرت فراوانی بهره برده و به طور چشمگیری قادر است حرارت و انرژی بالایی را رها سازد. به سبب دارا بودن فشار ناچیز با تلاقی با پوست و بدن حرارت و انرژی آن به داخل بافت مورد هدف تخلیه شده و خود فوری سرد می شود.

پلاسما تراپی Plasma Therapy چیست؟

این راهکار و شیوه درمانی یکی از تکنیک های جانشین بجای بوتاکس درمانی به حساب می آید. پلاسماتراپی اکثراً به منظور حذف و محو چروک ها و خطوط دور چشم و مشکل افتادگی پلک ها کارایی قابل توجه و موثری دارد. پلاسماتراپی که به آن PRP نیز گفته می شود یک شیوه سلول درمانی محسوب می شود. پلاسما مشتمل بر پلاکت گردآوری شده از خود شخص است که دربردارنده ی سیتوکین می باشد و به سبب بهره مندی از حرارت و انرژی خیلی زیاد پس از بهره جویی از آن در ناحیه مورد نظر باعث تصعید و از بین رفتن سطوح خارجی پوست می گردد. تخریب سطوح اولیه پوست باعث از بین رفتن سستی ، پژمردگی ، تیرگی و افتادگی پوست صورت می شود. پلاسماتراپی باعث سفتی ، قوام و جمع شدگی پوست می گردد. این راهکار درمانی با برانگیختن و وادار کردن پوست جوان سازی ،  تازگی و شفافیت را برای پوست به ارمغان می آورد.

پلاسما پن نیازی به عمل بیهوشی نداشته و تنها با به کارگیری ماده ی بی حس کننده موضعی در موضع تحت درمان اجرا می گردد و حدوداً 15 الی 30 دقیقه وقت خواهد برد. پلاسماتراپی اکثراً در خلال چند نوبت اجرا و استفاده می گردد. ولیکن چنان چه چین و چروک های اطراف چشم ظریف ، کم عمق و سطحی باشد در ضمن 1 الی 2 نوبت درمانی کلیه ی چین و چروک ها ترمیم و صاف خواهند شد.

شیوه درمانی پلاسما پن عوارض جانبی حاد و غیر طبیعی در پی نخواهد داشت و یکی از شیوه های بدون جراحی مطمئن محسوب می گردد. ولی در برخی از موارد ، احتمال دارد قرمزی و تورم متخصری اطراف چشم مشاهده شود که با استفاده از کمپرس سرد بعد از چند ساعت بهبود و برطرف می شود.

همانسان که بیان گردید ، فراوان ترین کارایی و کاربرد موثر پلاسما پن در زمینه درمانی زیبایی برطرف کردن چین و چروک های گوشه و زیر چشم و بلفاروپلاستی است. عمل بلفاروپلاستی گذشته از این که یک عمل جراحی زیبایی محسوب می گردد منتها در مواردی نیز باید آن اقدامی واجب و اضطراری برای برخی از مراجعین قلمداد کرد و آن وقتی است که افتادگی پلک ها به قدری بوده که باعث افت مقدار فضای بینایی چشم ها گردد. افزون بر این ، افتادگی پلک ها احتمال دارد در تعدادی از افراد باعث ظهور عارضه هایی مثل فشار باصره ، کاهش توانایی بینایی فرد و سردرد گردد.

در درمان با پلاسماتراپی ، هیچ نوع شکاف ، جریحه و بخیه ای صورت نمی گیرد و این تکنیک با بهره گیری از وسایلی مثل پلاسما پن صرفاً در قسمت های بالایی پوست از طریق پلاسما فوراً فرازش یافته و بخش هایی از پوست که دچار عارضه هایی مثل کک و مک ، آکنه ، چین و چروک و افتادگی پوستی شده را بهبود و درمان می نماید.

موارد کاربرد دستگاه پلاسما پن

*نخستین مورد استفاده پلاسما پن ، سفت سازی و جوان سازی پوست صورت

*رفع افتادگی پلک ها و بلفاروپلاستی

*برطرف کردن اسکار آکنه و جوش

*از موارد دیگر استفاده پلاسما جت ، محو خال های پوستی و لکه های پوستی

*از بین بردن چین و چروک دور دهان ، نواحی پیشانی و دور چشم

*آخرین مورد استفاده پلاسما پن برای نواحی دور بینی می باشد.

تعداد جلسات درمانی پلاسما پن

شمار نوبت های درمانی پلاسماتراپی بسته به قسمت های مورد هدف و شدت مشکلات پوستی برای هر یک از مراجعین متغیر خواهد بود. عموماً برای درمان مشکلات سطحی 1 الی 3 نوبت احتیاج است که هر جلسه به صورت معمول 15 الی 40 دقیقه ادامه می یابد و فاصله زمانی نوبت های درمانی از 15 تا 30 روز بسته به وضعیت بیمار  فرق خواهد داشت.

تفاوت دستگاه پلاسما جت و پلاسما پن

هر دو این ابزارهای درمانی زیبایی از کارایی و کارکرد همانندی برخوردار هستند با این تمایز که ، پلاسما پن بی سیم بوده و به کارگیری آن برای پزشکان ساده تر خواهد بود و به سبب برخورداری از حجم و اندازه کم و کوچک ، پزشکان از نیرو و چیرگی زیادتری در خلال کار با آن بهره مند می شوند. کلیه ی دکمه های میزان سازی و راه اندازی بر روی خود ابزار پلاسما پن جای گذاری شده و نمایشگر LCD بر روی آن محذوف گردیده است.

پلاسما پن چگونه انجام می شود؟

ابتدا در آغاز فرایند درمان لازم است که قسمت های مورد درمان تماماً با عفونت زدا و میکروب زدا پاک و تمیز و عاری از هر جور آلودگی و محصولات آرایشی و … باشد. پس از آن به منظور پیشگیری از درد و ناراحتی می توان از مواد بی حسی موضعی 30 دقیقه پیش از استفاده از دستگاه مصرف نماید. سرانجام با بهره گیری از دستگاه های پلاسما پن و پلاسما جت ، فرایند درمان پلاسماتراپی آغاز می شود که معمولاً 20 دقیقه به طول می انجامد. پس از طی روند درمان ، اثرات پلاسما پن به طور چشمگیری قابل دیدن خواهد بود. اساس کار همان امواج اولتراسوند است.

انواع پلاسما

پلاسما نیز به دو شکل سرد و گرم در دسترس است. پلاسمای نوع سرد به سبب داشتن خمیدگی محدود تشعشات فرابنفش خود قادر نخواهد بود دما و انرژی زیادی را به پوست تحویل دهد. دمای این نوع پلاسما پن در حد دمای اتاق بوده است. پلاسمای سرد در برطرف کردن مشکلات پوستی زیر کارایی دارد؛

ـ پلاسمای سرد به منظور برطرف کردن زخم به وجود آمده در اثر زخم بستر و سوختگی یگ گزینه درمانی ایده آل و موثر است. این شکل از پلاسما به سبب این که انرژی و حرارت بسیاری ندارد به منظور بازسازی زخم های متاثر از سوختگی موثر عمل کرده و گذشته از این ، باعث برانگیختن و تقویت و تجدید سلول و بافت های تازه سطح بیرونی پوست می گردد و نیز با بهبود زخم باعث عفونت زدایی آن هم می شود.

ـ عفونت زدایی و باکتری زدایی پوست به منظور برطرف کردن آکنه و جوش و بعضی از مشکلات پوستی؛ این حالت از پلاسما باعث افت میزان اسیدهای عفونی ، قارپی و ویروسی می شود و یک تسکین دهنده التهابی و آکنه ای پوست به حساب می آید.

ـ پلاسما نوع سرد باعث بالا بردن میزان جریان خون و انتقال مواد ضروری به قسمت های مورد درمان می شود. پلاسمای سرد با توزیع یون های مثبت ، جذب اکسیژن را بیشتر کرده و نیز موجب تقویت جذب مواد حیاتی و رطوبت رسان می شود. این عمل باعث رفع سستی ، کم آبی و تیرگی پوست می گردد.

ـ کاربرد پلاسمای سرد در دندان پزشکی؛ باعث افت دندان درد و از بین بردن عفونت دندان خواهد شد.

پلاسمای گرم یا پلاسما پن کارایی و کاربرد وسیعی دارد که در زیر توضیح داده می شود:

پلاسما پن یا پلاسمای گرم از درجه حرارت و انرژی زیادی بهره مند می باشد. پلاسمای گرم با داشتن خمیدگی طویل تشعشات فرابنفش خود در جوان سازی پوست دور چشم گزینه درمانی ایده آل و موثری به حساب می آید.

کارکرد و روند درمانی این حالت از پلاسما بدین طریق بوده که اول پلاسما پن افتادگی و شلی پوست و بافت چربی های زائد را برطرف و پس از آن باعث فعال سازی و ایجاد کلاژن و در پی آن جوان سازی و لیفت پوست می گردد.

در این شیوه درمانی بریدگی ، جراحت و شکاف در دور چشم به وجود نخواهد آمد و نشانی از بخیه و زخم نیز بر روی پوست ظاهر نمی گردد. بدین سبب عارضه های جانبی ناچیزی را به همراه خواهد داشت.

انواع مدل های پلاسما پن مانستر

پلاسما پن مانستر طلایی

پلاسما پن مانستر مشکی

پلاسما پن مانستر سفید

قیمت دستگاه پلاسما پن

هزینه پرداختی دستگاه پلاسما بسته به واقعیت وارداتی بودن این دستگاه ، با قیمت دلار در ارتباط است. به صورت نرمال هزینه پلاسما پن ساخت آمریکا 400 تا 1200 دلار می باشد. هزینه پلاسما پن ساخت کره جنوبی تقریباً 200 دلار بوده است و هزینه پلاسما پن ساخت چین تقریباً 100 دلار می باشد. هزینه پلاسما پن با توجه به کشور تولید کننده و کشور درخواست کننده متغیر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات از قیمت دستگاه پلاسما پن شرکت نیکمد با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

آموزش کار با پلاسما پن

نحوه کار با دستگاه پلاسما پن را قادرید از مراکز فروش و از کارشناسان فروش پلاسما پن درخواست نمایید. بعد از تهیه و خریداری محصول ، نحوه کار با دستگاه پلاسما پن با یاری آموزش تصویری کامل پلاسما پن انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.