5 راه برای افزایش کلاژنسازی

جوانسازی و چروک گردن
۸ روش برای جوانسازی و چروک گردن
آذر ۲۸, ۱۳۹۹
مراقبت های بعد از تزریق ژل لب
مراقبت های بعد از تزریق ژل لب (10 نکته اساسی)
آذر ۲۸, ۱۳۹۹

5 راه برای افزایش کلاژنسازی

افزایش کلاژنسازی

افزایش کلاژنسازی

5 راه برای افزایش کلاژنسازی را در این مقاله آموزشی یاد می گیرید.

کلاژن چیست؟

کلاژن متداول ترین پروتئین موجود در بدن است. در جاهای دیگر در تاندون ها ، چربی ها و رباط ها وجود دارد. این به قطعات بدن ما کمک می کند تا در کنار هم قرار بگیرند و برای استحکام ساختار استخوان ما بسیار مهم است. وقتی سطح کلاژن سالم باشد ، سلول های حاوی کلاژن ظاهری قوی و جوان به خود می گیرند.

الاستین نوع دیگری از پروتئین در بدن است. الاستین در مکانهایی از بدن منقبض می شود ، مانند عروق و ریه ها. این به دلیل ویژگی برجسته الاستین است: توانایی جا به جا شدن در محل و حفظ شکل اصلی آن. الاستین و کلاژن هر دو پروتئین موجود در پوست هستند. آنها با هم کار می کنند و به پوست بافت و شکل می دهند. پوستی با سطح سالم کلاژن و الاستین فقط جوان تر نیست. قویتر است

نکته جالب در مورد کلاژن این است که تحریک رشد آن باعث اثر دومینو می شود. هرچه کلاژن بیشتری داشته باشید ، بدن شما توانایی تولید و حفظ بیشتری دارد. برای یافتن راههایی که می توانید به طور طبیعی از تولید کلاژن بدن حمایت کنید ، ادامه مطلب را بخوانید.

روش های افزایش کلاژنسازی عبارتند از :

اولین راه افرایش کلاژنسازی – آلوئه ورا

از مدت ها قبل از ژل آلوئه ورا برای بهبود و تسکین زخم ها استفاده می شده است. دلیل اینکه در درمان بریدگی ها و سوختگی ها م worksثر است ، این است که گیاه آلوئه ورا هنگام استفاده موضعی یا حتی به صورت خوراکی ، تولید کلاژن را افزایش می دهد. این خاصیت تحریک کننده رشد سلول می تواند به افزایش تولید کلاژن در پوست کمک کند. آلوئه را می توان مستقیماً به صورت خالص یا به شکل بسیاری از محصولات موجود در بازار روی پوست قرار داد. حداقل یک مطالعه منبع معتبر نشان می دهد که مصرف مکمل خوراکی آلوئه ورا کیفیت پوست را بهبود می بخشد.

دومین راه افرایش کلاژنسازی – غذاهای غنی از ویتامین C

ویتامین C برای سنتز هیالورونیک اسید بسیار مهم است. از اسید هیالورونیک برای تسریع در زمان بهبودی و تسکین مفاصل دردناک استفاده شده است. بدون مقادیر کافی ویتامین C ، بدن شما به طور کامل از غذاهای حاوی اسید هیالورونیک بهره مند نمی شود. یک منبع منبع معتبر نشان می دهد که اسید هیالورونیک می تواند به تقویت تولید کلاژن در بدن انسان کمک کند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن یافت می شود ، اما با افزایش سن کاهش می یابد.

خوردن غذاهای غنی از ویتامین C و اسیدهای آمینه می تواند سطح اسید هیالورونیک و کلاژن را در بدن افزایش دهد زیرا هر دو برای پوست مهم هستند. غذاهایی مانند پرتقال ، فلفل قرمز ، کلم پیچ ، کلم بروکسل ، کلم بروکلی و توت فرنگی همه غنی از ویتامین C هستند. اسید هیالورونیک غلیظ را می توان در داروخانه خریداری کرد.

سومین راه افرایش کلاژنسازی –  جینسینگ

اثرات ضد پیری گیاه جینسینگ Panax به خوبی مستند منبع معتبر است. جینسینگ بدون ایجاد واکنشهای جانبی بسیاری از داروهای شیمیایی در پوست جذب می شود و به پوست کمک می کند شکل اصلی خود را حفظ کند. همچنین مشخص شده است که این ماده باعث رشد کلاژن می شود. مطالعات نشان داده است که توانایی جینسینگ منبع مطمئن در حفظ پوست در برابر آسیب اشعه UVB از خورشید است. آنتی اکسیدان هایی که هنگام مصرف مکمل جینسینگ یا نوشیدن چای حاوی جینسینگ در جریان خون شما آزاد می شوند می توانند از سلول های سالم محافظت کرده و به درخشندگی پوست کمک کنند.

چهارمین راه افرایش کلاژنسازی – سیلانترو

Cilantro ، همچنین به عنوان برگ گشنیز شناخته می شود ، گیاهی است که معمولاً در دستور العمل ها به آن احتیاج دارند. این ویتامین حاوی ویتامین C است که با افزایش تولید کلاژن ارتباط دارد. Cilantro حاوی اسید لینولنیک است ، که به عنوان یک منبع ضد پیری قوی برای پوست مورد مطالعه قرار گرفته است. اسید لینولنیک حاوی آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد در جریان خون شما ، که سلول های سالم پوست را تجزیه می کنند ، مبارزه می کند. عصاره Cilantro را می توان به عنوان ماده سم زدایی از طریق خوراکی خریداری و مصرف کرد.

پنجمین راه افرایش کلاژنسازی – جلبک ها

مواد تشکیل دهنده گیاهان دریایی به عنوان بخشی از برنامه های زیبایی ، بیشتر و بیشتر محبوب می شوند. این بدان دلیل است که بیشتر آسیب های پوستی ناشی از “اکسیداسیون” است – قرار گرفتن در معرض پوست شما در برابر عناصری مانند آلودگی ، که می تواند به رشد سلول آسیب برساند. جلبکها قادر به منبع اعتماد هستند تا از اکسیداسیون جلوگیری کند و خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی پوست شما را ایجاد نکند. جلبک ها در اکثر فروشگاه های مواد غذایی سالم به صورت مکمل های خوراکی موجود هستند.

برای افزاش کلاژنسازی چه کاری نباید کرد

اگر می خواهید به پوست خود کمک کنید تا جوانتر و سالم تر به نظر برسد ، مطمئن شوید که پوست خود را در زیر آفتاب یا تخت برنزه نمی سوزانید. سیگار کشیدن همچنین می تواند پوست شما را زودرس پیر کند. گرفتن وقت بیرون با محافظت از ضد آفتاب یکی از راه های حفظ درخشش سالم است.

برخی از مکمل های کلاژن عوارض جانبی دارند. متداول ترین آنها تولید بیش از حد کلسیم ، واکنش های آلرژیک و درد مفاصل است. اگر به غذاهای دریایی یا محصولات گوشتی واکنش آلرژیک دارید ، هنگام مصرف هر نوع مکمل کلاژن بسیار مراقب باشید.

نتیجه

اگرچه ظاهر جوانی بسیار ارزشمند است ، اما زیبایی فقط در پوست نیست. پوست سالم شاخص خوبی برای احساس بقیه اعضای بدن است. هیچ راهی برای معکوس کردن کامل علائم پیری وجود ندارد. محافظت از پوست در حالی که سالم است بسیار آسان تر از تلاش برای ترمیم پوست در مراحل بعدی زندگی است. تقویت کلاژن به طور طبیعی نه تنها ظاهر ، بلکه بقیه سلامت ما را نیز بهبود می بخشد. می توانید از ژل هیالورونیک اسید و یا سرم لاسانته کلاژنساز نیز برای کلاژنسازی استفاده کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید